Od długiego majowego weekendu, a dokładniej od końca kwietnia, mieszkańcy Dolnego Śląska dostaną do dyspozycji kolejne połączenie międzynarodowe.
Znamy założenia rozkładu jazdy pociągów, które połączą Wrocław i Wałbrzych z czeskich Adrszpachem.
Czeska miejscowość znana jest przede wszystkim ze skalnego miasta – jednego z najpiękniejszych w całych Czechach, które śmiało może konkurować urodą ze zlokalizowanymi po polskiej stronie Górami Stołowymi.
Obecnie dojazd do Adrszpachu pociągiem z Polski nie jest możliwy. Nie używając samochodu, można natomiast wykorzystać autobusowe połączenie realizowane 4 razy dziennie z Wałbrzycha do Mezimesti i stąd dostać się do atrakcji pociągiem Kolei Czeskich. Wygląda na to, że od końca kwietnia dotarcie do Czech będzie znacznie łatwiejsze.

– Prowadzimy intensywne prace ze stroną czeską dotyczącą otwarcia połączenia do Adrszpachu. Podtrzymujemy wolę jego otwarcia z ostatnim weekendem kwietnia. Przewozy realizować chcemy przy użyciu spalinowego zespołu trakcyjnego SA134 – powiedział Piotr Rachwalski.

Poniżej założenia rozkładu jazdy dla pociągów (istnieje jeszcze możliwość ich korekty, na co wskazują różnice przy odjazdach z Wrocławia). Połączenia będą funkcjonować w weekendy i święta.

Skomentuj

Zostaw komentarz, dziękujemy :-)