8.4 C
Stavanger
niedziela, Kwiecień 22, 2018

Pewnego dnia znajomi spytali mnie:

„Przemo, skoro tak fajnie pokazujesz Norwegię na swoim blogu, dlaczego nie zaczniesz organizować wycieczek do tego pięknego kraju?”

Uśmiechnąłem się machnąłem ręką, ale kiedy wróciłem do domu zacząłem rozmyślać. Jestem w tym przepięknym kraju już parę lat i wciąż jestem nim zachwycony.

Codziennie znajduję miejsca warte zobaczenia, przystanięcia, warte zadumy. Pozytywni ludzie, oryginalna kuchnia, dziwaczne – ale fajne zwyczaje, które sprawiają, że codzienność nabiera nowego smaku.

Proste życie polegające na celebrowaniu „tu i teraz”. Pięlęgnacja więzi międzyludzkich i wspólne spędzanie czasu.

Szacunek dla otoczenia.

I przepiękna przyroda. Oszałamiające widoki, które zostają w pamięci i sercu. Szlaki pokazujące urozmaiconą Norwegię. Miejsca, które przyciągną cię i nie będą chciały wypuścić.

Taka jest Norwegia. Pozytywny kraj pełen kontrastów.

 

Stavanger
deszcz
8.4 ° C
10 °
7 °
66 %
5.7kmh
75 %
nie
10 °
pon
8 °
wt
6 °
śr
6 °
czw
6 °

Zapewne wielu z was chciałoby zwiedzić ten kraj, jednak legenda o panującej tu drożyźnie zniechęca do podróży. I w większości przypadków tak jest, ale wystarczy pobyć tu jakiś czas, by przekonać się są sposoby na zbicie kosztów z czego korzystamy podczas naszej pracy.

Zapraszam wszyskich do wspólnego zwiedzenia Norwegii, a w szczególności chyba najpiękniejszego regionu, czyli Rogaland – norweskiej stolicy ropy naftowej. Stolicą regionu jest jedno z najpiękniejszych miast na północy: Stavanger.

To położone nad Morzem Północnym miasto, dosłownie zatopione w zieleni sprawia wrażenie przeuroczego kurortu, w którym poczujesz się, jak nigdzie indziej.

I nieważne, czy postanowisz zwiedzić bajkową wręcz starówkę, zechcesz odwiedzić wieś z epoki żelaza, czy nacieszyć oczy Ulicą Kolorową, a w międzyczasie przespacerujesz się po luksusowym osiedlu rozciągającym się pod mostem – zapewniam was, że poczujecie się spełnieni.

Opowiemy Wam o historii tego miejsca, jego ludziach oraz planach na przyszłość.

Stavanger będzie naszą bazą wypadową podczas niesamowitych wypraw do znanych na całym świecie cudów natury. To tam, podczas spacerów po tym uroczym mieście poznacie prawdziwe znaczenie niespiesznego życia.

Zwiedzicie targ rybny, a jeśli macie chęć, wpadniemy do rybaka, który dopiero co przywiózł piękne okazy homara.

Odwiedzimy Muzeum Konserw, miejsce jedyne w swoim rodzaju, w którym na własne oczy zobaczymy, jak przygotowywano nie tylko puszki, ale poznamy proces przygotowywania ryb tak, by były wciąż świeże podczas ich pakowania i przechowywania.

Napijemy się jedynej w swoim rodzaju norweskiej kawy na ławeczce przed norweskim, drewnianym bielusieńkim domkiem przenoszących nas w krainę bajek. W zachwycie spojrzymy na panoramę Stavanger.

A to dopiero początek!

Zapraszam Was do wspólnego zwiedzenia jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie za przystępną cenę!

Uznany za jeden z cudów świata przez telewizję CNN Preikestolen – majestatyczny klif uformowany przez naturę wzorem największych mistrzów sztuki budowlanej, a teraz jedna z atrakcji hollywoodzkiej superprodukcji „Mission Impossible”.

Kjeragbolten – głaz zaklinowany między dwie prowadzące kilometr w dół ściany.

Manafossen – jeden z najpiękniejszych norweskich wodospadów.

Sirevag – ukryte w skale bazy hitlerowców

Trzy Miecze – trzy kilkunastometrowej długości kamienne miecze wbite w okalające fjord skały na pamiątkę wielkiej bitwy morskiej.

Vigdel Priest – niesamowita skała uformowana przez naturę w kształt ludzkiej głowy.

Trollpikken – nowa atrakcja turystyczna Norwegii, czyli skalna formacja uformowana w kształa męskiego przyrodzenia.

Unikalne norweskie piaszczyste plaże ciągnące się szlakiem Sjovegen, w trakcie przemierzania którego będziecie mieli do czynienia z niezwykłym połączeniem historii, przyrody i techniki.

Przygotowaliśmy dla Was konkretny program podróży, jednak jeśli uznacie, że chcecie wolniej, będzie wolniej 🙂 W końcu to wasza prodróż. My tylko pragniemy byście czuli się tutaj jak najlepiej.

Norweska pogoda uważana jest powszechnie za kapryśną, jednak jest w miarę przewidywalny okres, w którym podróż tutaj jest czymś wspaniały.

Dlatego zapraszamy wszystkich w okresie od 1 – ego maja do końca września. Wtedy Norwegia jest najpiękniejsza i oddaje podróżników wszystko, co ma najlepsze!

Przygotowaliśmy dla Was dwa warianty podróży:

Weekendowy

W tym czasie zwiedzimy największe atrakcje Stavanger i okolic:

 • Kjeragbolten
 • Preikestolen
 • Trzy Miecze

oraz zwiedzimy Stavanger (starówka, port, muzea itp) oraz oddamy się drobnym przyjemnością w ramach beztroskiego łażenia po mieście 🙂

A wszystko podkreślone oryginalną norweską kuchnią, w ramach której postaramy się przygotować dla was charakterystyczne lokalne dania.

 

Tygodniowy

W tym czasie zwiedzimy największe, ale nie tylko atrakcje Stavanger i okolic:

 • Preikestolen
 • Manafossen
 • Kjeragbolten
 • Trzy Miecze
 • Trollpikken
 • Sirevag
 • Sjovegen
 • Vigdel Priest
 • Zęby Hitlera
 • Starówka Stavanger
 • Muzea (opcjonalnie)
 • Fjoloy

A wszystko podkreślone oryginalną norweską kuchnią, w ramach której postaramy się przygotować dla was charakterystyczne lokalne dania.

Chcemy pokazać Wam, jak najwięcej, jednak bogactwo Rogalandu jest nieprzebrane. Wiele historycznych miejsc, wyjątkowych skarbów natury oraz okazów architektóry sprawia, że powrót tutaj to kwestia czasu!

W trosce o wasz komfort nasze propozycję są skrojone dla maksymalnie 8 osób podczas jednej wycieczki. Chcemy, byście poczuli się swobodnie, mieli czas dla siebie i sami decydowali o tym, co chcecie zobaczyć i jak długo.

Wszelkie informacje dotyczące wyprawy, jej długości cen oraz informacji praktycznych będziemy sukcesywnie wstawiać w „Moim Codzienniku”, jednak zachęcamy do kontaktu na adres przemek@mojcodziennik.pl, gdzie postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości.

Do zobaczenia w Norwegii!

Przemek Saracen